Va trebui sa intorc banii daca las facultatea?

20 noiembrie 2017 60

Sunt student bugetar, anul 3 si am decis sa las facultatea. Va trebui sa restitui suma contractuala pentru acesti ani daca nu absolvesc? Mersi anticipat!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna Ion,
Ati semnat careva acte care v-ar obliga sa intoarceti banii primiti drept bursa?

21 noiembrie 2017

Am semnat un contract in care se prevede ca daca absolvesc va trebui sa accept locul de lucru care ei mi-l propun,de la stat,prin faptul ca sunt bugetar . Ceea ce priveste rezilierea am citit ca daca spre ex. eu nu fecventez sau s-a pierdut legatura cu studentul sau am... mai detaliat rezultate insuficiente,atunci contractul se reziliaza. Despre faptul ca trebuie sa achit bani,acolo nu este specificat .

22 noiembrie 2017