Vacanta cu parinti divortati

24 iulie 2017 54

Toti întreabă despre procura tatălui după divorț Însă dacă sint oficial divorțată și plecam împreuna cu copilul cu autocarul in Turcia la fel am nevoie de vreun document, dacă fostul soț va merge și el?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Daca copilul are pasaport , la intocmirea caruia ca procedura , este necesar acordul sau , nu aveti nevoie de un alt act . In cazul in care plecati in Turcia cu autocarul , fiind prezent si tatal , nu aveti nevoie de nici un alt act , or statutul... mai detaliat dstra(casatoriti sau nu) nu conteaza !

25 iulie 2017