Vama Ucraina

19 decembrie 2018 27

In 2017, am devamat o masina cu numere europene la vama Ucraina-Moldova, a fost facuta o procura pe numele meu insa eu nu am semnat nimic, toata chestia asta am facut-o cu pasaport biometric, am inteles ca risc la o amenda mare, daca voi intra pe teritoriul Ucrainei. Cu pasaport roman pot sa evit amenda?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
În ba za actului de identitate RO nu puteți fi atras la raspundere deoarece sunteți identificat ca un alt cetățean, avînd IDNP diferit.

19 decembrie 2018