Vamuire in Moldova cu pasaport roman

2 decembrie 2023 3

Buna ziua. Vreau sa aduc din Germania o masina tranzit. Detin permis de conducere moldovenesc si pasaport roman. La vama o s-o pot vamui cu pasaportul roman sau e nevoie de cel moldovenesc?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Alexandru, eu vă propun să eșiți cu o cerere oficiala la Serviciul Vamal Republican ( mun. Chișinău, str. Starostenco 30 ). DVD trebuie să despuyneți de un document pentru o claritatem cum la frontier așa și în țară.

3 decembrie 2023