Vanzare imobil

16 ianuarie 2019 110

Buna ziua! Pentru a vinde o casa, e suficient sa fie prezenta la notar doar o persoana care detine cu drept de propietar acest imobil, sau trebuie sa fie prezenti toti membrii familiei repsective cand are loc incheierea contractului de vanzare-cumparare?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
În cazul vînzării unui bun, la notar se prezintă doar proprietarul sau coproprietarii de imobil, alți memebri de familie nu au careva atribuții.

16 ianuarie 2019
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Sigur se va lua in calcul dacă imobilul a fost dobîndit în timpul casatoriei, atunci urmează a fi exprimat acordul ambilor soți.

16 ianuarie 2019