Vanzare pe internet

2 ianuarie 2020 41

Buna ziua, dragi juristi! Vreau sa vand cu ajutorul reclamelor hainute pentru copii procurate angro. Cum pot vinde clientului direct de la depozit, sau sa fac livrare la domiciliu? Ce firma trebuie sa deschid ca sa fie corect (II sau SRL, cu ce gen de activitate)?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Alegerea formei de organizare va aparține, totul depinde de necesitate și riscuri asumate. Vedeți legea cu privire la SRL, legea antreprenoriat și întreprinderi.

25 ianuarie 2020