Vânzarea apartamentului cu contractele pentru serviciile comunale rămase pe numele foștilor proprietari

12 august 2021 66

Bună ziua. Am dreptul să vând apartamentul dacă serviciile comunale au rămas pe numele foștilor proprietari? Sau e necesar să închei contracte cu furnizorii pe numele meu, iar apoi să îl scot de vânzare?

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna d-na Nina, ai procurat un apartament cu datorii, am o întrebare ce notar a permis așa ceva, sau încă nu ești în posesia apartamentului dat, dacă nu. Nu mai încerca să intri în posesie, o să ai dureri de cap.

13 august 2021
Serghei Sandu
  • Avocat
  • Alte domenii

Bună ziua. Da desigur că este posibil să fie vîndut apartamentul fără a încheia contracte cu furnizorii de servicii, nu există nici un impediment pentru înstrăinare.

13 august 2021