Vânzarea cotelor-părți din imobil

19 februarie 2020 22

Bună ziua. Suntem 2 fraţi si o soră, care deținem câte 1/4 din apartament. Ni putem să renunțăm la cotele noastre în favoarea mamei, ca ea sfie unicul proprietar? Problema e că suntem într-o situație dificilă (nu dispunem de bani). Ajutati-ne cu un sfat cum putem face cu cheltuieli minime. Vă mulțumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Puteți doar să vindeti sau să donați cota-parte, printr-un contract autentificat notarial, suma ar putea ajunge la 3-4 mii lei, în dependență de valoarea bunului.

Dar care este scopul urmărit de dvs.?

21 februarie 2020