Vanzarea imobilului

27 ianuarie 2022 64

Buna! Ce documente trebuie sa prezint notarului la vanzarea unui imobil (eu fiind vanzatorul) .

Jurist comments 2

Irina Clepalo
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Buna ziua Nicu,
La vînzarea bunului imobil o să aveți nevoie primordial de contractul, procura sau alt document prin care se adeverește că sunteți proprietarul acestui bun sau aveți împuterniciri de al vinde; buletinul de identitate; Extrasul din capitolul - suplimentar al registrului bunurilor imobile eliberat de către ASP.
Pentru mai multe... mai detaliat detalii apelați la un notar prin apel telefonic, el Vă va comunica mai multe informații.

28 ianuarie 2022

Multumesc frumos!

28 ianuarie 2022