Vanzarea masinii cu achitarea in rate

11 septembrie 2023 3

Buna ziua. Doresc sa vand masina. Potentialul cumparator cere ca vanzarea sa fie facuta prin rate la notar. Care sunt riscurile in acest caz? Poate potentialul cumparator sa se razgandeasca in timp ce foloseste masina (dupa ce a fost semnat actul la notar), zicand ca nu e multumit de ea si sa nu vrea sa achite ratele? Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Pot fi zeci de scenarii negative pentru Dvs. În cazul în care cumparatorul nu are suma necesară, îi recomandați să contracteze un credit.

12 septembrie 2023