Veceu de la magazin sub gard la mine, aproape de fantana mea

3 august 2018 43

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, ma pot eu revolta daca veceul de la magazin e sub gard la mine, aproape de fantana. Oamenii vin, beau la magazin si isi fac treburile sub gard la mine nu la veceul magazinului. Am doua fete mici, ele se joaca in curte si ii vad pe toti care isi fac necesitatile sub gard. Ce as putea face eu in asa caz? Am rugat stapana magazinului sa inchida cu gard trecerea la veceu sa-mi apar copii de asa priveliste, dar fara rost - ea nu face nimic!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Bina ziua,
O soluție ar fi sa formulați o plîngere la poliție și administrația locală pentru a clarifica situația, contrar ar fi loc pentru o acțiune în instanță pentru a limita încălcarile și obliga la reamplasarea veceului sau crearea de condiții pentru a evita situația ce vă deranjează.

22 august 2018