Vecina a cerut pornirea unui proces penal pe mine

7 aprilie 2017 52

Vecina de sus în luna februarie ne-a inundat casa și nu au fost de acord sa ne achite reparația și plus la aceasta tot timpul fac zgomote în fiece zi...am scris la politie plângere de câteva ori, însă aceștia au spus ca nu au ce sa le facă și ca avem lipsa de martori. Acum vecina din răzbunare a scris la politie planegre pe numele meu ca sa deschidă dosar penal, ca motiv indicând ca am agresat-o verbal și ca am intrat în locuință la ea, pe când asa ceva nu a fost. Puteți sa ma ajutați va rog și sa ma sfătuiți cum sa procedez în continuare.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulia Furtuna
  • Avocat

Corina, ce probe a invocat vecina intru sustinerea plingerii pe care a depus-o la politie impotriva Dvs?

27 aprilie 2017