Vecini galagiosi

21 august 2018 46

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Locuim in casa pe pamint, vecinii de vizavi de noi sunt oameni foarte petrecareti, in fiecare weekend pun muzica la maxim pana tarziu. Noi am fost intelegatori, desi stim ca dupa 22 nu este voie, dar deja au inceput si ziua sa puna, la maxim. Ca sa intelegeti, stai in casa si nu te auzi in vorba cu omul, deci super maxim volum! Inteleg ca ziua e permis, dar e foarte deranjant! Exista vreo solutie sa solutionam problema aceasta pe cale legala?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Prima soluție ar fi o discuție cu ei, contrar, telefonați insistent poliția cu solicitare de prezentare și sancționare. Asta ar fi calea mai simplă, nu vă limitați la doar un sunet ci mereu chemați poliția.

21 august 2018