Vecini galagiosi

4 octombrie 2018 124

Buna! Am 2 copii mici, traim la bloc. Pe la orele 12 la amiaza eu imi culc fetita mai mica (care are 8 luni), iar vecina care locueste cu un etaj mai jos incepe sa sparga nuci. Am incercat mai multe zile sa vorbesc cu ea ca macar o ora sa nu ciocaneasca, dar fara niciun rezultat. Cum pot rezolva aceasta problema?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna, Tulburarea liniștii se sancționează doar în cazul în care aceste acțiuni sunt realizate între orele 22 și 7, din păcate rămâne la buna -credință a vecinei, încercați să vă înțelegeți cu vecina poate ajungeți la un numitor comun.

4 octombrie 2018