Vecini galagiosi

21 noiembrie 2023 3

Buna ziua. Am niste vecini care sunt foarte galagiosi: striga, trantesc usile, dau sunetul televizorului la tare, periodic organizeaza petreceri. Cum ii pot obliga sa mentina linistea nu doar intre orele 22 si 8, dar si pe timp de zi?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Radu, de fiecare dată, când au așa trandevu, apelați la telefonul 112, se v-a deplasa grupa operativă la DVS acasă și o să-i liniștească. DVS sunteți în drept conform Codulul contravențiobnal să depuneți o petiție pe loc, când polițiștii o să se prezinet pentru ai sancționa administrativ.

22 noiembrie 2023