Vecini nu vor sa schimbe țevile de canalizare

29 iunie 2021 85

Locuiesc la etajul 1 al unui bloc cu 10 etaje și de cateva zile in baie picura apa de la etajul 2, unde ajunge de la etajul 3. Ne-am adresat lăcătușului de la IMGFL, care ne-a spus ca dacă apartamentele sunt privatizate, proprietarii acestoa trebuie sa inlature problema. Am vorbit cu vecinii de la etajele de mai sus, dar fara vreun rezultat. Cum sa procedez mai departe? Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
In cazul dat, posibil de obligat prin instanța de judecată sa ofere accesul.

13 iulie 2021