Vecinii au câine galagios

18 iulie 2018 174

Buna ziua. Vecinii din apartamentul vecin au un câine. Atunci cand ei sunt plecați de acasă, el rămâne singur și urlă și latră toata noaptea. La mine in apartament se aude foarte tare (bloc nou). I-am rugat de multe ori să rezolve cumva, dar fara niciun folos. Ce sa fac?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Avocat

Să-l acțjonații în judecată. În prealabil, chemați un expert judiciar pentru a vă face expertiza privind nivelul zgomotului. Instanța îl poate obliga pe vecin să înlăture zgomotul sub sancțiunea de amenzi.
Găsiți aici lista experților judiciari: http://justice.gov.md/public/files/2018/persoane_autorizate/experti_judiciari/Reistru_experti_SITE2606.pdf

25 iulie 2018