Vecinii au dreptul să își parcheze mașinile lângă gardul meu?

5 august 2020 293

Bună ziua! Avem un vecin care deține 3 automobile și niciunul nu e parcat la el la poartă. Deoarece noi locuim chiar la intersecție le parchează lângă gardul nostru.
Noi avem vreun drept să facem plângere pe el? Am și foto.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Simplu motiv că vă deranjează parcarea acestora lângă gardul dvs și nu al lui nu este suficient de înainta o plângere or în situația respectivă urmează să demonstrați incoveniențele care vi se crează prin faptul că acestea sunt parcate lângă gardul dvs deoarece staționare/parcarea daca nu este interziă pe... mai detaliat porțiunea de drum public unde se află gardul dvs nu pot fi ridicate probleme

5 august 2020