Vecinii fac reparatie si aruca gunoiul sub fereastra mea

22 august 2019 117

Buna ziua. Locuiesc la primul etaj, iar vecinii de la etajul doi fac reparatie capitala si tot gunoiul il arunca peste balcon. In consecinta, se ridica mult praf care intra la noi in apartament. Tot gunoiul, inclusiv piese de metal si lemn, sta sub fereasra mea. Ce sa fac si unde sa ma adresez?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Nimic complicat, o sesizare la politie iar vecinul va fi amendat cât și puteți atenționa administratorul blocului locativ.

22 august 2019