Vecinul de la bloc nu mentine curatenia

11 aprilie 2018 125

Buna ziua! Locuiesc intr-un bloc cu 9 etaje. Am 2 copii, respectiv sunt foarte precaut la curatenie. Insa vecinul de pe scara duce un mod de viata amoral, din acest considerent fumul de tigara si mirosul neplacut de la lipsa de curatenie, care se amplifica mai ales vara, sunt insuportabile. Unde si in baza la ce trebuie de adresat ca sa fie pus la respect din cauza conditiilor insalubre in care locuieste si-i afecteaza si pe altii.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Sesizați ACC-ul dvs dacă există care gestionează blocul locativ sau APLP-ul or scrieți o plângere la poliție doar că urmează să probați faptul că acesta fumează în scară blocului ex (imagini, video). Astfel, acesta poate fi supus unei sancțiuni contravenționale daca va fi găsit vinovat.

12 aprilie 2018