Vinieta

29 august 2017 84

Sunt plecat din Republica Moldova de 2 luni, masina cu nr. de Romania este la prieten pe propietate privata, nu se circula cu ea. In septembrie ajung in tara. Pot plati vinieta doar pe 7 zile ca sa pot iesi din tara?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Da, aceasta poate fi procurată pe 7 zile la prețul de 4 euro.

Vinieta poate fi procurată la orice filială a băncii Moldova Agroindbank, la terminalele de plată (QIWI, Paynet, Paymaster şi MMPS), dar şi online prin intermediul Serviciului Guvernamental de plăţi electronice (MPay).

29 august 2017