Viza de resedinta

8 februarie 2019 121

Buna ziua! Am asa o situatie. Ma aflu in afara tarii. In Moldova am un apartament pe numele meu. Nora mea are e 2 ani viza de resedinta in apartament. As vrea sa stiu: ce drepturi poate avea ea dupa o perioada de timp cu resedinta in apartament? Multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Viza de reședință nu oferă nici un drept asupra apartamentului dumneavoastră.
La dorință puteți în orice moment să o radiați de la viză din apartament.

9 februarie 2019
Valentin Ciuric
  • Avocat

Bună ziua!

Ați putea găsi mai multă informație în acest articol:
https://dreptimobiliar.md/viza-de-resedinta-i-ce-drepturi-ofera-si-care-este-procedura-inscrierii/

12 iulie 2020