Viza de resedinta in apartament instrainat

18 septembrie 2018 48

Suntem doi co-proprietari ai unui apartament, ambii cu viza de resedinta la adresa data. Celalalt co-proprietar imi vinde cota sa. Dupa ce finalizam toate actele, persoana respectiva este scoasa automat de la evidenta, inclusiv i se retrage viza de resedinta, sau trebuie sa ma duc eu la sectia de pasapoarte ca s-o scot? Mersi mult.

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Nu se retrage automat, urmează să vă adresați la cel mai apropiat centru multifuncțional al Agenției Servicii publice pentru a solicita radierea vizei de reședință.
Să aveți la d-stră:
Buletinul
Actele de proprietate asupra apartamentului.

18 septembrie 2018
Valentin Ciuric
  • Avocat
17 iulie 2020