Viza de resedinta in camin se anuleaza automat daca plec la alta institutie de invatamant?

15 septembrie 2020 51

Am viza de resedinta in camin si este valabila pana in 2021. Am plecat la studii in alta localitate. Viza de resedinta se va pastra sau va fi anulata automat?

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Dacă administrația căminului o va anula, ea nu va mai fi valabilă până în 2021.
Iar în situația în care aveți deja altă viză de reședință, practic cea veche se consideră anulată.

15 septembrie 2020