Viza de resedinta/permis de sedere in Germania

1 august 2019 70

Buna ziua! Fiind cetateana a R.Moldova, vreau sa ma stabilesc cu traiul in Germania. Am inteles ca am nevoie de o viza de resedina sau permis de sedere. Unde pot sa ma adresez cu asa intrebare? Totodata, sa ma pun la evidenta in orasul respectiv din Germania la medic, fiindca sunt insarcinata. Detin pasaport biometric moldovenesc. Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Având în vedere că toate întrebările ridicate de către Dvs. se referă aplicarea legislației unui alt stat va recomandam sa consultați un avocat din Germania.

Succes.

2 august 2019