Viza in UK

11 iulie 2016 101

Se poate de deschis viza pentru moldoveni de a veni in UK?

Jurist comments 2

Elena Mocanu
  • Notar
  • Alte domenii

Buna ziua,
Ar fi bine sa va informati la Ambasada Marii Britanii
The British Embassy in Chișinău is the United Kingdom's diplomatic mission to Moldova.
Address: Strada Nicolae Iorga 18, Chișinău 2012, Moldova
Phone: +373 22 225 902.
Succese.

11 iulie 2016
Vasile Soltan
  • Student
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua Valeriu.

Cu certitudine puteți obține o viză pentru a merge în Regatul Unit al Marii Britanii și al Irlandei de Nord. Urmează să optați pentru o viză în dependență de scopul pe care îl urmăriți în UK deoarece există mai multe categorii de vize: călătorii de scurtă durată (pînă... mai detaliat la 6 luni); studii; muncă; tranzit etc. Prin urmare, cel mai bine este să contactați nemijlocit Ambasada (aveți contactele indicate în mesajul de mai sus), sau dacă doriți să vă informați online - https://www.gov.uk/browse/visas-immigration.

Cele bune!

11 iulie 2016