Viza Irlanda

28 iulie 2023 3

Buna ziua. Detin pasaport biometric. Cum pot sa deschid viza de munca in Irlanda? Care este procedura? Poate cunoasteti vreo companie care face astfel de vize?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Elena Botnaru
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună ziua, Stimată Doamnă.
Vă pot oferi asistență juridică în vederea pregătirii tuturor actelor necesare pentru obținerii vizei de muncă într-un termen rapid. Totodată țin să menționez că în conformitate cu prevederile legale în vigoare emiterea acesteia nu ține de competența vreunei companii, dar de oficiului consular al... mai detaliat Irlandei.
Acte necesare:
1. 2 Fotografii 3,5 x 4,5-semnate,cu nr. aplicației pe verso;
2. Aplicatia online pentru viza;
3. Copia pasaportului moldovenesc;
4. Copia buletinului de identitate moldovenesc;
5. Scrisoare de intenție de la aplicant,cu detalii privind
plecarea în Irlanda în engleză;
6. Certificat de nastere original si Copie de certificate MD
tradus si autentificat notarial/apostilat;
7. Certificat de casatorie/divort/deces MD original, adițional
copie tradus si autentificat notarial/apostilat;
8. Certificat de angajare în câmpul muncii - tradus în engleză/apostilat;
9. Certificat salarizarea pe ultimele 6 luni – tradus în engleză/apostilat;
10. Extras din contul bancar pe ultimele 6 luni;
11. Dovada ca detineti un imobil sau contract de locațiune/comodat în R. Moldova - tradus în engleză;
12. Facturi pentru ultimele 3 luni de la locul unde locuiți;
13. Cazierul judiciar;
14. Asigurarea medicală;
15.Dovada achitării taxei consulare.

29 iulie 2023