Voi primi concediu de maternitate sau nu?

26 iulie 2018 55

Buna! Am așa o întrebare pentru că mă aflu deja în concediu de maternitate și sunt însărcinată cu al doilea copil. După ce voi da naștere la al doilea copil, voi mai avea 3 luni de concediu de la primul copil (concediul mi s-a oferit pe 3 ani). Primul copil are 2 ani și sunt însărcinată cu al doilea in 8 săptămâni (2 luni). Va rog daca puteți să-mi spuneți dacă voi primi concediu sau nu? Mersi mult.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Da, în mod normal puteți primi acest concediu.

Succese!

27 iulie 2018
Iulia Furtuna
  • Avocat

Eugenia, vedeti si art. 44 din aceasta hotarire de Guvern http://lex.justice.md/document_rom.php?id=00C20F81:5BA16246

31 iulie 2018