Voi putea face transferuri de peste hotare pe numele altei persoane?

12 noiembrie 2019 30

Daca am cardul de salariu blocat pentru ca am datorii la un credit, voi putea face transferuri de peste hotare pe numele altei persoane, sau vor fi blocate si acestea?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

În RM, exclusiv sunt urmărite doar conturile, salariile și veniturile dvs în baza titlului executoriu de aceea nu puteți întîmpina probleme cu banii transferați pe contul altor persoane care nu sunt supuse măsurilor asiguratorii.

13 noiembrie 2019