Vom avea prioritate la transferarea copilului in scoala unde deja invata sora mai mare, chiar daca locurile sunt limitate?

17 iunie 2018 35

Buna! Sunt mama a 2 copii. Unul invata la o scoala si celalalt la alta scoala. As dori sa-l transfer la aceeasi scoala unde invata sora mai mare care este eminenta, dar locurile sunt limitate. Mentionez ca viza de resedinta nu o avem in raza acestei scoli. Avem sanse sa ne transferam?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Toate aceste aspecte urmează a fii discutate și coordonate cu instituția de învățământ.

18 iunie 2018
  • Jurisconsult

D-na Lilia, în cazul DVS trebue să vă adresaţi cu o cerere la administaţia şcolii, să invocaţi argumentele şi să vă referiţi la fiica care este eminentă şi fiul o să aibă succese analogice.

18 iunie 2018