Vreau ca copilul sa ramana cu mine mai departe

23 mai 2018 18

Buna ziua. Am asa o intrebare. Sotia a lasat baiatul de 6 ani in casa si a disparut pentru cateva zile. Acum ea vrea sa-mi ia copilul, dar eu l-am dat la scoala in clasa intai. Ea vine si face probleme la scoala. Mai inainte, la o cearta a sarit cu cutitul la mine si copilul a vazut totul. Acum nici nu vrea sa auda de ea.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Dacă sunteți divorțați și nu aveți încă stabilit domiciliul copilului minor, solicitați în instanță stabilirea acestuia cu dvs invocând totodată toate argumentele dvs precum mama acestuia nu participă la dezvoltarea și educarea normală a acestuia și din contra îl influențează negativ, toate astea urmând a fi probate de către dvs,... mai detaliat acest lucru va avea loc cu antrenarea în proces a autorității tutelare.

24 mai 2018