Vreau sa achit datoria la credit

22 august 2020 179

Buna ziua. Vreau sa achit datoria la credit in marime de 22.000 lei. Problema e ca nu imi permite salariul sa achit suma integrala. Executorul vrea sa o achit in 2 parti, adica jumatate acum si jumate pana pe 11 septembrie. Eu sunt gata sa achit cate 3.500-4.000 lei lunar. Vreau sa aflu unde ma pot adresa sau ce trebuie sa fac in acest caz. Va multumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Nicolae,

Puteți să vă adresați la creditor și să negociați cu dinsul un asemenea scenariu, și în așa caz executorul va fi nevoit să accepte condițiile. Sau să mai negociați cu executor.

23 august 2020