Vreau să cumpăr o casă

21 septembrie 2022 74

Bună ziua. Vreau să cumpăr o casă. Propietara o are moștenire de la mama ei. Ea deține toate actele, numai că spune că acestea trebuie reînnoite, pentru că mama ei le-a perfectat în 2002. Am vrut sa știu dacă proprietara poate să facă moștenire pe mine.

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
de moștenit poate doar persoana care are acest temei, adică vînzătorul, ulterior o să vă transmită imobilul pe care doriți să cumpărați, despre ce anume este vorba la capitolul reînoire, nu prea e clar, ar fi bine de analizat actele.

22 septembrie 2022
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna ziua! Dvs. puteti cumpara casa, numai ca este necesar de verificat actele ca sa corespunda la zi pentru a putea sa cumparati legal casa.

23 septembrie 2022