Vreau sa divortez

4 iunie 2018 42

Am doi copii, vreau sa divortez. Copiii cu cine stau pana are loc judecata, in cazul in care tatal categoric nici nu imi permite sa imi vad copilul?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Tatal copiilor dvs nu poatete sa va interzica sa va vedeti copii, ambii avind drepturi egale asupra lor pina nu va exista o hotarire a instantei de judecata cu stabilirea domiciliului a copiilor minori si un grafic de intrevedere cu acestia, astfel, daca acesta nu va permite sa vedeti copii... mai detaliat scrieti o plangere catre autoritarea tutelara sau la organul de politie pina va avea lox examinarea cauzei de divort a dvs in judecata.

5 iunie 2018