Vreau sa închid un credit

18 aprilie 2018 60

Am un credit la o companie de microcreditare. Acum am nevoie de unul mai mare și o altă bancă îmi oferă cu condiția să transfere bani pentru a-l închide pe cel precedent. Am dreptul sa-l închid mai devreme?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat

Buna seara. De regula, atat bancile, cat si companiile de microcreditare percep un comision in cazul stingerii anticipate a creditului. De aceea, raspunsul la intrebarea dvs. este ca puteti achita anticipat creditul, dar, cel mai probabil, veti fi nevoita sa achitati un comision. In contractul de imprumut ar trebui sa... mai detaliat fie specificat acest comision. Succes!

18 aprilie 2018