Vreau sa-mi deschid o afacere

23 iulie 2018 136

Salut, eu am asa o intrebare referitoare la afacere. In momentu de fata eu am un loc de munca si doresc sa-mi deschid o afacere de tip "SRL" si as vrea sa stiu daca pot sa inregistrez dupa mine afacerea fiind ca patron si sa imi angajez un administrator ca sa se ocupe de afacerea mea in timp ce eu ma concediez.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Cristian Papanaga
  • Avocat

Eugeniu, desigur ca puteti inregistra srl-ul. Chiar daca sunteti angajat puteti fi administrator in cadrul srl-ului dmn. Nu este neaparat sa demisionati de la actualul serviciu, pentru a fi fondator si/sau administrator. Evident ca puteti desemna in calitate de administrator si o alta persoana. Daca doriti sa schimbati ulterior administratorul,... mai detaliat veti achita suma aproximativa de 1500 lei. Informatii generale cu privire la fondarea unui srl, gasiti, accesand acest link: https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/initierea-unei-afaceri-magazin-de-haine-marfa-comandata-online Bafta!

24 iulie 2018