Vreau sa-mi restabilesc permisul de conducere pe care l-am pierdut

21 ianuarie 2020 66

Buna! Vreau sa-mi restabilesc permisul de conducere pe care l-am pierdut. Pentru asta am nevoie de certificat medical pentru soferi pe care nu mi-l elibereaza, din cauza ca sunt la evidenta la dispensarul narcologic. Acolo nu ma scot de la evidenta, chiar daca analizile sunt bune.Daca nu pierdeam permisul, puteam sa conduc fara probleme. Deci, colaps biurocratic. Ce sa fac? Merci pentru orice raspuns.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua,

Transmiteți o cerere către dispensarul narcologic prin care să solicitați să fiți scos de la evidență narcologică (temeiurile urmează a fi invocate de către dvs). Solicitați prin aceeași cerere un răspuns de la instituția în cauză.

Doar după răspunsul afirmativ sau negativ al instutuției veți ști următorii pași care urmează... mai detaliat a fi parcurși.

27 ianuarie 2020