Vreau să-mi sistez activitatea didactica din motive personale

29 octombrie 2021 123

Bună ziua! Am absolvit anul acesta universitatea, studii la zi, buget. Am fost repartizată în câmpul muncii în școală, dar vreau să-mi sistez activitatea din motive personale. Întrebarea mea este dacă voi fi obligată să restitui în bugetul de stat cheltuielile pentru instruire, în cazul în care am un părinte decedat?

Jurist comments 1

M P
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună Mihaela.

Trebuie să studiezi clauzele contractului încheiat cu instituția de învățământ. Doar acolo vei putea primi un răspuns. Fiecare instituție de învățământ are propriul său contract.

Spor!

2 noiembrie 2021