Vreau sa stiu daca face sa-i dau in judecata

1 iunie 2019 29

M-am adresat eu la o companie de recrutare a persoanelor la munca in Europa, dupa care am incheiat un contract si am achitat o suma de bani ca si cum pentru serviciile pe care le ofera. Ei insa nu s-au tinut de cuvant si apoi au amanat plecarea si au vrut sa-mi ofere alt loc de munca. Cum as putea eu sa-mi recuperez banii ? Daca imi dati un contact anumit va dau conditiile contractului si cateva mesaje cu reprezentantul acestei companii.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Pentru început urmează a fi studiat contractul, anume reieșind din prevederile acestuia va fi constatat existența temeiniciei unei acțiuni.
Or, ar fi posibil ca acesta sa conțină prevederi care ar putea sa vă limiteze drepturile de a restitui banii în anumite cazuri.

Dacă sunteți pregătiți de a incepe acțiunile de recuperare,... mai detaliat contractați o consultație.

3 iunie 2019