Vreau sa stiu daca n-am interdictie de a pleca din tara

18 august 2019 287

Buna ziua. Vreau sa stiu daca n-am interdictie de a pleca din tara, avand in vedere ca am o datorie la o companie de microfinantare.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Daca este doar datorie, și cauza nu a fost judecată și transmisă spre executorul judecătoresc, puțin probabil să aveți așa interdicție, urma să fiți informată.
Pentru confirmare privind lipsa de interdicție, contactați poliția de frontieră, ei dețin registrul acestor interdicții.

19 august 2019