Vreau sa vând jumătate de casă

3 iulie 2021 50

Buna ziua. Dețin un teren mare pe care sunt amplasate doua construcții separate dar lipite printr-un perete. Tot bunul imobil are singur numar cadastral. Cum pot sa separ juridic terenul si constructiile ca sa aibă fiecare construcție terenul ei cu numar cadastral separat. Mulțumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Cu acest subiect mergeți la cadastru, urmează să antrenati servicii cadastrale tehnice care sa stabilească posibilitatea celor enunțate.

4 iulie 2021