Vreu sa ma fac tutore al copilui meu

14 mai 2017 12

Vreu sa ma fac tutore. Ce documente trebuie? Copilul e invalid si este de 27 ani.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Avocat

Din păcate azi legislativ există o problemă, fiindcă Curtea Constituţională a declarat parţial neconstituţional instituţia tutelei. Curând ar trebui să intre în vigoare o lege nouă care va schimba semnificativ modul de instituire a tutelei. Vedeţi unele detalii (mai mult pentru jurişti) aici:
https://www.facebook.com/notes/octavian-cazac/de-la-persoane-incapabile-la-persoane-ocrotite/10213056237185816/

Mă puteţi contacta pe adresa de... mai detaliat email (vedeţi profilul meu pe yAvo) şi aş putea să vă ofer mai multă informaţie practică.

14 mai 2017