Выселить из квартиры бывшею жену

15 iulie 2022 44

Добрый день. Был в браке 3 года, развелись. Бывшая жена была прописана у меня в квартире, квартира преобретена вне брака. Выписал, а выселить не могу. Что делать?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
puteți apela la poliție pentru început cît și să schimbați lacătele ușelor.
dacă nu se rezolvă, atunci apelați la instanța de judecată cu acțiuneprivind evacuarea persoanei, astfel, puteți evacua silit prin intermediul executorului judecătoresc fără a avea careva probleme privind aplicarea forței.

15 iulie 2022