Загранпаспорт

8 iulie 2019 56

Скажите, пожалуйста, могу ли я сделать биометрический паспорт, если есть госдолги, а конкретнее, административные штрафы и задолжность за то что делали операцию в больнице? Большое спасибо зараннее.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

Sigur puteți perfecta pașaportul sau oricare alt act de identitate sau de stare civilă.
În luna mai 2017 Curtea Constituțională a declarat neconstituțională prevederea din Codul de Executare al RM care le permitea acestora să aplice măsura de asigurare sub forma interdicției de perfectare a actelor.

Succes.

9 iulie 2019