Zgomot in curte de la terenul de fotbal

3 iulie 2024 3

Buna ziua! In curtea blocului nostru de locuit este amplasat un teren de fotbal care produce mult zgomot. Initial era acoperit cu plasa. ACC a luat hotararea sa acopere terenul mentionat cu scanduri, datorita carui fapt se produce si mai mult zgomot, nivelul caruia ajunge si la 90 decibeli. Curtea blocului nu apartine ACC, ci Primariei capitalei. Unde sa ma adresez pentru a rezolva problema descrisa: la ACC sau la primarie? Eu, ca locatar, sunt in drept sa scot scandurile puse de ACC?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Maria, încercați să comunicați primăriei despre acest caz, DVS nu sunteți în drept să încercați, să scoateți scândura, să nu fie considerat, că v-a fi un furt și după asta o să aveți probleme cu poliția-участковый, care poate fi ambițios și obraznic.

4 iulie 2024