Zgomote făcute de vecini

15 ianuarie 2024 3

Bună ziua. Recent am procurat un apartament. Vecinii de sus sunt foarte galagioși. Am incercat să discut amiabil cu ei, dar ei tot continuă să tropăie. Au și copii, care mereu produc zgomot, inclusiv noaptea. Am chemat o dată poliția, dar nimic nu s-a schimbat. Am un copil mic și acesta se trezește de la zgomotele produse de vecini. Cum pot soluționa problema, dacă nu ne înțelegem?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Liudmila, trebuie să apelați la poliție oficial cu o cerere pentru a fi luate măsurile cuvenite cu vecinii gălăgioși, de fiecare dată, când au loc așa ceva. Ca inspectorul de sector să ducă discuție cu vecinii și să-i sancționeze adminstrativ.

15 ianuarie 2024