Zona aferenta apartamentului propriu din coridorul cumun

24 martie 2018 98

Am cumparat un apartament cu 18 ani in urma cu zona aferenta din coridorul comun, ceea ce m-a atras pentru a alege anume acest apartament.
Cu citeva luni in urma vecinul apropiat a sugerat cu tarie de a schimba peretele, ca apartamentul lui sa fie incadrat in zona cu apartamentul propriu. La ce am refuzat, lamurindu-i ca instalatia a fost facuta cu 20 de ani in urma cu cheltuieli ale precedentului proprietar, care la rindul sau le-a inclus in costul apartamentului.
Acum vecinul face mare zarva de cite ori ne vedem, ca sa scot usa, аmenintindu-ma pe mine si copilul meu.
Sugerati-mi, va rog, cum sa procedez. Este posibil de a privatiza acesti 1,5 m2?
Merci.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Adresațivă prealabil către asociația sau APLP - îl care va gestionează blocul ulterior adresațivă către pretura raională și veți vedea soluția, referitor la reproșurile vecinului consider să nu reacționați ba din contra somați poliția pentru deranjurile aduse.

26 martie 2018