A lovit un minor

25 октября 2021 22

Bună ziua. Un tânăr în vârstă de 26 de ani s-a bătut cu altul de 16 ani. Părinții minorului vor să depună plângere la poliție. Ce consecințe pot urma pentru tânărul de 26 ani?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Salutare Maria, urmează de stabilit toate circumstanţele produse în urma acestui conflict (de ex : de la ce s-a început această bătaie, cine primul a agresat, a fost cu intenţie sau nu, gravitatea vătămărilor, locul procuderii faptei). În urma clarificărilor tuturor aspectelor, se va stabili dacă fapta săvârşită va fi... mai detaliat calificată ca contravenţie sau infracţiune.

Dacă e posibil să rezolvaţi acest conflict pe cale amiabilă cu împăcarea părţilor, va fi ok.

Succes!

26 октября 2021