Abonamentul lunar este valabil doar 15 zile

11 сентября 2017 28

Am procurat abonament lunar la ruta 2. Mergind 6 zile fara carnet de elev, mie taxatoarea imi spune deja ca trebuie sa prezint carnetul de elev. Fiind anul 1 la universitate, inca nu mi s-a eliberat carnetul. As vrea sa aflu cit e posibil sa mergi cu abonamentul pentru student la o ruta, daca nu ai carnetul de elev, luna septembrie anume?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună Eugenia,

Este foarte anevoioasă fapta data deoarece de cele mai multe ori instituțiile de învățământ tergiversează procesul de semnare și stampilare a carnetului de student.

Pină la urmă sunt niste acțiuni care nu depind de voință dvs și deci nu va faceți vinovată.

De aceea rămâne de argumentat că carnetul... mai detaliat se află la semnare către instituție care urmează să vi-l elibereze..

În deciziile Consiliului Municipal Chișinău nu sunt reglementări exprese cu privire la această problematică

11 сентября 2017