Accident rutier în Italia

24 июля 2017 45

Buna ziua. Sunt din RM, la moment în vizită în Italia, orașul Milano. Am provocat un accident rutier cu un motociclist, sunt vinovat, motociclistul e la spital dar nu e grav, carabinierii au făcut proces verbal și mi-au eliberat copie, am achitat amenda, dar mașina este ridicată. Întrebare, cum pot ridica mașina și care sunt consecințele mele pe urmă. Va rog frumos sa mă ajutați cu un sfat că nu cunosc nimic pe aici.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Adresati-va la ambasada RM pentru ajutor ! Doar de la ei ve-ti primi asistenta juridica in acest domeniu rapid ! Ei la rindul lor vor contacta organele italiene si vor afla informatiile necesare!
Succese!
Pentru Milano :
Via Vincenzo Gioberti 8, 20123 Milano
Tel.: 02 36745703
Fax.: 02 36745709
Web: www.milano.mfa.gov.md
E-mail: milano@mfa.md

24 июля 2017